Oferta w roku akademickim 2017/2018

Oferta dydaktyczna Instytutu Filologii Germańskiej skierowana do szkół.

ROK AKADEMICKI 2017/2018

TERMIN RODZAJ AKTYWNOŚCI OSOBA ODPOWIEDZIALNA

wg ustaleń Spotkania Koła Germanistów

Tomasz Hanzel

tomasz.hanzel94 [AT] gmail.com

wg ustaleń Spotkania Koła Naukowego Sympatyków Języka i Kultury Szwecji mgr Magdalena Greczichen

magdakuczera [AT] poczta.fm

20-26 listopada 2017 Tydzień Filmu Niemieckiego dr Magdalena Popławska

magdalena.poplawska [AT] us.edu.pl

13 grudnia

Dzień św. Łucji mgr Magdalena Greczichen

magdakuczera [AT] poczta.fm

do 15 lutego 2018 Olimpiada Języka Niemieckiego, II etap ustny dr Renata Kozieł

renata-koziel [AT] wp.pl

marzec 2018 VI Konkurs Realioznawczy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych dr Maria Trela

cirilla862 [AT] wp.pl

Styczeń/luty 2018 Dni Otwarte Wydziału Filologicznego i Instytutu Filologii Germańskiej dr Barbara Pogonowska

barbarap [AT] bmj.pl

Szczegóły na temat zaplanowanych imprez publikowane są na bieżąco na stronie internetowej IFG: www.ifg.us.edu.pl, zakładka: rekrutacja/dla szkół.

OTWARTE WYKŁADY MISTRZOWSKIE

Szanowni Państwo,

zapraszam do uczestnictwa w Otwartych Wykładach Mistrzowskich Uniwersytetu Śląskiego. Wykłady mistrzowskie to dwanaście cykli spotkań, podczas których wybitni naukowcy z dwunastu wydziałów Uniwersytetu Śląskiego przedstawią zagadnienia naukowe dotyczące każdego z nas.

Wykłady poprowadzą: prof. zw. dr hab. Bogdan Dembiński (filozof), prof. zw. dr hab. Marian Paluch (fizyk), prof. zw. dr hab. Jacek Jania (glacjolog), prof. zw. dr hab. Tadeusz Sławek (literaturoznawca i filozof), ks. dr Grzegorz Strzelczyk (teolog), dr hab. Krzysztof Maliszewski (pedagog), dr hab. Małgorzata Kaniowska (dyrygent), dr hab. Edyta Sierka (biolog), dr hab. Magdalena Habdas (prawnik), dr hab. Dagmara Drzazga (dziennikarka, reżyser), dr inż. Roman Simiński (informatyk, programista), dr Grzegorz Odoj (antropolog).

Wykłady będą się odbywać w każdy czwartek, w auli im. Kazimierza Lepszego, w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, I piętro), w godzinach od 12:30 do 17:30. Co tydzień prowadzone będą trzy wykłady z trzech różnych dziedzin nauki. Pierwszy cykl rozpocznie się 9 listopada 2017 r. od spotkania z filozofią, teologią, fizyką i chemią materiałów.

Szczegółowy harmonogram, tematy wykładów oraz formularze rejestracyjne dostępne na: www.mistrzowskie.us.edu.pl

Łączę wyrazy szacunku,

prof. dr hab. Ryszard Koziołek

prorektor ds. kształcenia i studentów